%100 Güvenli Ödeme Sistemi

Kahvenizbizden.com sitemizde kullandığımız İyzico ödeme sistemi nedir?

iyzico, 29 binden fazla internet sitesinden güven içinde alışveriş yapmanızı mümkün kılan, çalıştığı üye iş yerlerine hızlı ve sahtecilik önleme odaklı en yüksek kalitede hizmet sunan BDDK lisanslı bir finans teknolojileri firmasıdır. iyzico olarak önceliğimiz, hem alıcıların hem satıcıların ödeme süreçlerinin güvenle tamamlanmasıdır.

iyzico Korumalı AlışverişSeni Nasıl Koruyor?

iyzico Korumalı Alışveriş hizmetini seçerek yaptığın alışverişlerde “Siparişim istediğim gibi gelir mi?”, “Kredi kartım kopyalanır mı?” gibi endişelerin olmaz.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsan 7/24 ulaşabileceğin bir destek hizmeti ve iptal/iade süreçlerinde kolaylık seninle olur. İşte iyzico Korumalı Alışveriş, tam olarak bu yüzden internette güvenli alışverişin tanımı. (hepsiburada.com da iyzico sistemini kullanmaktadır.)

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki internetten alışveriş yapmak ile dışarıdaki herhangi bir mağazadan alışveriş yapmak arasında hiçbir fark yok. Hatta bir çok zaman internetten alışveriş yapmak fiziksel bir mağazadan alışveriş yapmaktan çok daha avantajlı hale gelebiliyor. Belli başlı birkaç noktaya dikkat ettikten sonra dilediğiniz bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapmanızda hiçbir sakınca yok. Dikkat etmeniz gereken noktaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

1- İnternetten alışveriş yaparken akla gelen ilk soru “Kredi kartı bilgilerim başkasının eline geçer mi?” sorusu oluyor. Eğer alışveriş yaptığınız e-ticaret sitesi sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş bir şekilde yapılmasını sağlayan SSL Sertifikası’na sahipse, kredi kartı bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi mümkün değildir. Yani bilgileriniz özel bir şifreleme sistemi ile bankanıza iletilir ve işlem güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

2- E-ticaret siteleri sizden kredi kartı şifrenizi istemez. Eğer kredi kartı şifrenizi talep eden bir internet sitesi ile karşı karşıyaysanız bu sitenin güvenli olmadığından emin olabilirsiniz.

3- Alışveriş yapacağınız sitenin E-Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği’ne üye olup olmadığına ve iletişim bilgilerini paylaşıp paylaşmadığına dikkat edin. E-ticaret siteleri ticari unvanlarını, telefon, adres ve e-posta adreslerini tüketici ile paylaşmak zorundadırlar.

4- Satın aldığınız ürününün paketini kargo görevlisinin önünde açarak ürünün yanlış ya da hasarlı olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse tutanak tutturarak ürünü teslim almadan geri gönderin.

5- Garanti belgesi ve faturayı elinizde bulundurduğunuz sürece normalde sahip olduğunuz tüketici haklarına, internetten yaptığınız alışverişlerde de sahipsinizdir. Bu yüzden bu iki belgeyi saklayın.

Bu gibi bazı standart noktalara dikkat etmeniz, sizi korumaya yetecektir. Bunlara dikkat ettikten sonra alışveriş yaptığınız sitenin size sunduğu PayPal, iyzico, BKM Express gibi güvenli ödeme seçeneklerinden birini seçerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. İnternet sitesinin size bu ödeme seçeneklerini sunuyor olması bile güvenli olduğunun en büyük kanıtıdır.

“Dynamic 3DS süreci nedir ve neden önemlidir?”

3D güvenlik sistemi, şüpheli işlem gerçekleştiren sanal ortam hırsızları ve müşteriler arasında bir bariyer oluşturmak için konulmuş ekstra bir kontrol sistemidir. 3D Secure ile yapılan ödemelerde, kart sahibinin ekranında banka tarafından sunulan bir 3D işlem ekranı açılır ve kart sahibinin cep telefonuna onay kodu gönderilir. Bu şekilde gerçekleştirilen başarılı işlemleri analiz ettiğimizde ödemelerin başarıya dönüşme oranlarında düşüşler gerçekleştiğini tespit ettik. Bunun ana sebebi, ödemenin SMS ile bölünmesiyle ikinci bir ekranın sürece dahil olması. Bu çıktılar doğrultusunda Dynamic 3DS adında yapay zekâdan yararlanarak oluşturduğumuz bir sistem geliştirdik. Buradaki temel amacımız sizi korurken başarılı işlem sayınızın düşmemesini sağlamak ve doğal olarak satışlarınızı arttırmak.

Peki Dynamic 3DS sistemi nasıl çalışıyor?

Mevcut 3DS sistemi, yapay zekâ ile puanlanarak değişken hale geliyor ve bu sayede dinamik bir sistem elde etmiş oluyoruz. Böylece güvenlik bariyeri ne zaman ihtiyaç duyulursa o zaman aktive oluyor. Bu sistem sayesinde de hem sanal ortam hırsızlarını düzenli müşterilerimizden ayırmış oluyor hem de yurt içinde ve yurt dışında güvenle sorunsuz ve sürekli ödeme yapabiliyorsunuz.